ساخت ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ ای مدرن

15تیر 1401
0 نظر

 قصد دارید اطلاعات کاملی از ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای به دست آورید ویلای من با شماست تا این سازه‌ جذاب را برای شما معرفی کند.

ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای سازه‌هایی جذاب و پر رمز و راز هستند که دارای ویژگی‌هایی متمایز از خانه‌های سنتی می‌باشند. با مدرنیته شدن سبک معماری، طراحی نمای خارجی ویلا با شیشه یکی از پرطرفدارترین سبک‌های این حوزه به شمار می‌رود. در این سبک از ساخت و ساز شما خانه را باز و در معرض دید خواهید دید و بدین ترتیب می‌توانید مناظر اطراف را با لذت بیشتری تماشا کنید.

سازه شیشه‌ای علاوه بر بعد زیبایی دارای مقاومت مناسبی است و با استحکام بالایی ساخته می‌شود. به گونه‎‌ای که می‌توان آنها را در زمره مقاوم‌ترین ساختمان‌ها طبقه‌بندی نمود. اجرای ویلای شیشه‌‌ای باید به گونه‌ای در نظر گرفته شود که پاسخگوی نیازهای فضایی و عملکردی بنا باشد و به عنوان یک ساختمان با تکنولوژی خاص از همه قابلیت‌های لازم برای یک سازه حرفه‌ای نیز برخوردار باشد.

نکات خیلی مهم در طراحی ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

طراحی ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای با نمای خارجی و داخلی جذاب با استفاده از عنصر شیشه از جذابیت‌های آن محسوب می‌شود. استفاده از عنصر شیشه به عنوان متریال اصلی در ساخت این بنا موجب می‌شود فضای داخلی روشن‌تر دیده شود زیرا تابش نور طبیعی به فضای داخلی بیشتر و بهتر خواهد بود. علاوه بر نمای خارجی برای طراحی داخلی نیز می‌توان از پانل‌های شیشه‌ای برای زیبایی بیشتر بهره‌مند شد.

ایده طراحی ویلای پیش ساخته شیشه‌ای از طبیعت نشات می‌گیرد و با الهام از جذابیت‌ها و شگفتی‌های طبیعت اجرا خواهد شد. این معماری مدرن اجازه می‌دهد که نور زیادی در داخل خانه وجود داشته باشد. خطوط ساده و اشکال مناسب برای فضای مورد نظر از ویژگی‌های خاص معماری این نوع ساختمان‌ها محسوب می‌گردد. شیشه عنصری است که می‌تواند محیط زندگی را تبدیل به مکانی دلنشین و آرام کند. با از بین بردن مرزهایی که شما را از طبیعت دور نگه‌ می‌دارد و با حذف دیوارهای بتنی شادی و آرامش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای در شهرهای شمالی کشور طرفداران خود را دارند زیرا مشاهده چشم‌اندازهای خارق‌العاده از طبیعت را برای ساکنان خانه فراهم خواهند کرد. طراحی دیوارها و جداکننده‌های اتاق که از جنس شیشه هستند و کاربرد پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای که از کف تا سقف طراحی می‌شوند از بهترین نمونه‌های ارائه شده برای این منظور می‌باشند. یکی از مهم‌ترین مزایایی که کاربرد شیشه برای ساخت ویلا دارد این است که موجب بزرگتر دیده شدن فضای داخلی ویلا شده و احساس سرزندگی را برای ساکنان به وجود می‌آورد.

مهم‌ترین مزایای ساخت ویلای پیش ساخته شیشه‌ای

تولید، ساخت و راه‌اندازی این سازه‌ها در مدت زمان مناسبی امکان‌پذیر است و در حدود  90 روز تقویمی با سیستم پازل وکیفیت منحصر به فرد قابل ارائه می‌باشد.

طراحی با ایجاد یک فضای یکپارچه بین محیط داخلی و بیرونی ساختمان موجب می‌شود که لذت بردن از چشم‌انداز و مناظر اطراف بیشتر شود.

بهره‌مندی از نور طبیعی خورشید که همین امر از مزایای مهم این نوع از سازه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. بدین ترتیب که  در فصول سرد با تابش مستقیم نور خورشید محیط داخلی گرم می‌شود. فضای داخلی با این متریال کاربردی و مناسب از نور کافی بهره‌مند خواهند شد.

مقاومت فوق العاده بالای شیشه در برابر رطوبت تا 100 درصد به دلیل خاصیت ضد آب بودن شیشه موجب کاربردی‌تر شدن این سازه در اقلیم مرطوب خواهد شد.

امکان تمیز شدن راحت و زدودن گرد و غبار به سادگی از روی شیشه‌ها

مقاومت بالا دربرابرواکنش های لرزه ای زمین تا 7.2به مقیاس ریشتر در پهنای گشتاور

مقاومت دربرابررانش‌های منطقه‌ای و سیلاب به دلیل اجرای فنداسیون با روش پی گسترده در تمام مساحت زیربنا

مقاومت در برابر آتش تا 1350 درجه سانتی گراد از کانون حریق تا دو ساعت

مقاومت صد در صدی در برابر ناهنجاری‌های انسانی و حیوانی

انعطاف بالا دربرابرطرح‌های پیچیده و خاص معماری به گونه‌ای که می‌توان طراحی خاص و مورد نظر را با این متریال در نوع دلخواه اجرا نمود.

قابلیت اجرای ویلای شیشه‌ای تا 4 طبقه امکان‌پذیر است از این جهت می‌توان به شکلی دلخواه با در نظر گرفتن طبقات مناسب یک سازه بسیار ایده‌آل را اجرا نمود.

طراحی و معماری حرفه‌ای این سازه به گونه‌ای در نظر گرفته می‌شود که تمام فضاها سایلنت بوده و از آرامش مناسبی برخوردار باشند. در ضمن دارای مقاومت در برابر سرما و گرما نیز باشند (کاملا مناسب مناطق کوهستانی) طراحی شده‌اند.

رعایت کامل مباحث 9 و 10 و 17 و 19 سازمان نظام مهندسی جمهوری اسلامی ایران

وزن فوق العاده سبک و دوستدار محیط سبز

دارای تاییدیه نقشه سازه و معماری توسط سازمان نظام مهندسی سراسر کشور و سازمان نوسازی و زیبا سازی شهرداری

رنگ‌بندی متنوع برای شیشه با ایجاد ظاهری جذاب تا حس معماری بدون مرز را برای همه افراد تداعی کند. شیشه از جمله متریال قابل بازیافت محسوب می‌شود به همین جهت در کاهش آلودگی محیط زیست موثر است.

مقاومت بالایی از شیشه در برابر اشعه ماورا بنفش مشاهده می‌شود و دارای عمر طولانی است.

مقاومت بالای شیشه در برابر زنگ‌زدگی و سایش موجب پرکاربردتر شدن این عنصر جالب شده است.

شیشه در برابر حرارت و فشار قابلیت شکل‌گیری بالایی دارد و به همین جهت در فضای داخلی نیز استفاده می‌شود.

کاربرد انواع شیشه در طراحی ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

شیشه‌های مختلفی از انواع طرح و جنس گوناگون برای ساخت و اجرای ویلاهایی پیش ساخته شیشه‌ای استفاده می‌شوند که هر کدام دارای مزایای خاص خود می‌باشند. انواع شیشه‌های کاربردی در این زمینه عبارتند از:

شیشه‌های دودی

در ویلای پیش ساخته شیشه‌ای انتقال گرما به راحتی صورت می‌گیرد و نور خورشید به سادگی از شیشه عبور کرده و به فضای داخلی می‌رسد. شیشه‌های دودی طراحی شده‌اند تا نقش مناسبی در تعدیل میزان نور جذب شده به داخل ساختمان داشته باشند.

شیشه سکوریت یا حرارت دیده

این نوع شیشه‌ پیشنهاد طراحان حرفه‌ای برای اجرا در نمای خارجی ویلای شیشه‌ای هستند چون نسبت به شیشه معمولی از دوام و استقامت بیشتری برخوردار می‌باشند. اگر این شیشه‌ها در معرض ضربه شدید قرار بگیرند و یا فشار زیادی به آنها وارد شود در این صورت خسارت کمی به افراد وارد خواهد شد. در واقع استقامتی که برای شیشه‌های سکوریت تعیین شده است  چند برابر بیشتر از شیشه‌های معمولی است.

شیشه لمینت

این نوع شیشه‌ها با ویژگی‌های مناسبی از جمله عایق بودن در برابر صدا شناخته  می‌شوند و از آنجایی که دارای یک لایه پلاستیکی هستند امنیت آنها نیز زیاد است.

شیشه دوجداره

یکی از گزینه‌های مناسب برای ساختن نما در استفاده از عنصر شیشه نوع دوجداره است تا به عنوان یک عایق مناسب حرارتی عمل کرده و از هدررفت گرما ممانعت خواهد کرد.

تجهیزات مکانیکال در ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

سیستم بار سنگین  فاضلاب با لوله های ضد حریق نیوفلکس پازل  تا سهولت در تخلیه فاضلاب به راحتی صورت بگیرد. در ضمن آب سیفون تخلیه نیم‌شود و دمپ کردن موج فشار به سادگی صورت خواهد گرفت. در ضمن گازهایی که در مسیر فاضلاب وجود دارند به بیرون هدایت می‌کند بدین ترتیب تخلیه فاضلاب به شکل مناسبی امکان‌پذیر شده و سیفون به سادگی خراب نمی‌شود. چون فشار معکوس وجود ندارد و به همین دلیل طول عمر مناسبی برای آن مشاهده خواهد شد.

سیستم تهویه به صورت فول ونت با لوله های نیوفلکس پازل ویک دستگاه سانتریفیوژ مرکزی اجرا می‌شود. دستگاه فن مرکزی در هر قسمت دارای یک اتصال به کانال است که به قسمت‌های مختلف ساختمان وصل شده و عمل تهویه را به شکلی مطلوب انجام می‌دهد.

سیستم جاروبرقی مرکزی با لوله‌های پلیکای فشار قوی پازل و سنسورهای هوشمند و یک دستگاه جاروبرقی مرکزی به گونه‌ای طراحی و استفاده شده است که هیچ نوع اثری از گرد و غبار بر جای نمی‌گذارد و در قسمت‌های مختلفی از ساختمان قابلیت نصب دارد.

سیستم تهویه مطبوع گرمایشی با لوله های ایزوپایپ کوپلینگ پازل وچهار دستگاه ایرکاندیشن زمینی که این سیستم عملیات گرمایش و تهویه مطبوع ساختمان را با استفاده از لوله‌های پنج لایه ایزوپایپ انجام داده و فضایی مطبوع را برای ساکنان فراهم می‌آورد. ایرکاندیشن‌ها در نوع زمینی بر خلاف نوع سقفی روی زمین نصب شده و گرمای ساختمان را تامین می‌کنند.در برخی مواقع با نصب فیلتر روی ایرکاندیشن عملیات گرفتن گرد و غبار از هوای ساختمان انجام می‌گردد.

دو دستگاه حوله خشک‌کن تمام استیل دکوراتیو

سیستم سرمایش با سه دستگاه ایرکاندیشن پنلی توکار هوشمند تا در فصول گرم  پاسخگوی تامین دمای مورد نیاز ساکنان باشد. این ایرکاندیشن‌ها به صورت سقفی و موزون با سقف کاذب نصب شده و فضای کمتری نسبت به نوع زمینی اشغال می‌کنند.

سیستم آب سرد و گرم مصرفی با لوله های ایزوپایپ کوپلینگ پازل با یک دستگاه پکیج پیک ظرفیت به راحتی دمای مناسب آب را فراهم می‌آورد. لوله‌کشی آب سرد و گرم مصرفی ساختمان توسط لوله‌های پنج لایه ایزوپایپ انجام می‌گیرد. از مزایای این کار اجرای لوله‌کشی آسان و بادوام در ساختمان است.

تجهیزات الکتریکال در ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

یکی از مهم‌ترین انرژی‌های مورد استفاده در صنعت انرژی الکتریکی است و به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجهیزات الکتریکی موجود در ویلای پیش ساخته شیشه‌ای جهت تامین انرژی مورد نیاز این بنا به شکل‌های گوناگون و در نوع هوشمند طراحی و استفاده می‌شود تا سازه مورد نظر علاوه بر امکانات رفاهی مناسب دارای سیستم امنیتی بالایی باشد.

پروژکتور جهت نورپردازی ویلا و ایجاد یک سیستم روشنایی مناسب که این پروژکتورها به صورت دفنی، پایه‌دار، خطی، خورشیدی و استخری وجود دارند.

سیستم برق هوشمند جهت روشن و خاموش شدن چراغ‌ها با برنامه مشخص و کلید و پریز تاچ با سهولت در کاربری

سیستم سکوریتی مداربسته  فول سرچ با دزدگیر فول اکتیو جهت ایجاد حفاظت و امنیت بیشتر که با طراحی دوربین‌های مدار بسته همراه است تا کاربر بتواند فضای ساختمان را از راهد دور مدیریت کند.

سیستم اعلام حریق با دتکتور دودی حرارتی که این دتکتورها دودی را که در محیط وجود دارد شناسایی می‌کنند و به پنل کنترل مرکزی به صورت اتوماتیک جهت عملکرد مناسب هشدار می‌دهند.

سیستم ارتباط داخلی تصویری هوشمند که اغلب به صورت آیفون تصویری و اینترکام ارائه می‌گردد. ارتباط اینترکام داخلی با استفاده از کابل شبکه است و به عنوان یکی از تجهیزات هوشمند در ساختمان امنیت کاربران را به میزان زیادی ارتقا می‌دهد.

نورپردازی حرفه ای وکلیپین نمای خارجی و داخلی به گونه‌ای که فضای خاصی ایجاد شود و احساسی از آرامش و زیبایی توام با یکدیگر جلوه کند.

تابلوی متال و سیو انرژی برق مصرفی

تعبیه چراغ‌های چمنی در فضای سبز ویلا که دارای حباب هستند و با پایه فلزی کوتاه یا بلند در محل قرار می‌گیرند.

تعبیه چراغ‌های سنسوردار در ویلا که در مکان‌های عبور و مرور قرار می‌گیرند و علاوه بر روشنایی موجب ایمنی بیشتر خواهند شد.

استفاده از ال ای دی‌های توکار که بیشتر برای نورپردازی در قسمت ورودی ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ال ای دی‌ها بیشتر از نوع گرد دفنی هستند و به صورت توکار نصب می‌شوند.

سیستم قفل درب هوشمند

قطع خودکار گاز در صورت عملکرد کاربرد سیستم اطفا حریق

تیپ‌های سازه‌ای در ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

جهت ساخت و تجهیز ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای از تیپ‌های سازه‌ای مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. در هر نوع تیپ سازه‌ای از متریال خاصی استفاده می‌شود و مصالح کاربردی هر کدام با ویژگی‌های مشخصی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. تیپ انتخابی باید به گونه‌ای باشد که از سهولت و دقت بالا در اجرا برخوردار بوده و پرت مصالح به کمترین مقدار ممکن برسد. در ضمن انتخاب یک استراکچر مناسب با متریال صحیح موجب کاهش اشتباهات ساخت و نصب گشته و هزینه ساخت را کمتر خواهد کرد. نظم در طراحی استراکچر از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب کاهش قابل توجه هزینه‌های اجرایی می‌شود.

استراکچر قاب خمشی

استراکچر قاب خمشی یکی از انواع سازه‌های مورد استفاده در ساختمان‌های مختلف است که زمان مواجه با اعمال بار روی سازه قسمت‌های مختلفی از آن مقاومت مناسبی در برابر لنگرهای خمشی دارند و در برابر تغییر شکل نیز از استحکام خوبی برخوردار می‌باشند. قاب خمشی در انواع ساده، متوسط و ویژه ارائه می‌شود. در ضمن قاب خمشی مقاومت بالایی در برابر زلزله از خود نشان می‌دهد و بارهای اضافی را در زمان مناسب به زمین منتقل خواهد کرد در این صورت از تخریب و آسیب به سازه ممانعت خواهد شد. استحکام قاب خمشی از نوع ساده بیشتر است و با نیروهای جانبی به شکلی بهینه مقابله می‌کند.

استراکچر IPE

استراکچر IPE به عنوان یکی از انواع پرکاربرد سازه با مقاومت بالا شناخته می‌شود. در واقع استفاده از تیرآهن IPE در ساختمان سازی با رونق بالایی همراه است و به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص مورد توجه سازندگان قرار می‌گیرد. به طور کلی این نوع تیرآهن یکی از مقاطع فلزی پرکاربرد در صنعت ساختمان قلمداد می‌گردد و باعث استحکام‌بخشی بسیار زیادی به سازه مورد نظر خواهد شد.

استراکچر گالوانیزه LSF

یکی از ساختارهای مورد استفاده در سازه شیشه‌ای گالوانیزه LSF است. این سیستم با سرعت اجرای بالا همراه است و سازگاری مناسبی با محیط زیست دارد. از آنجایی که مقاومت آن زیاد است و از تکنولوژی مناسبی برای ساخت بهره می‌برد به عنوان یک ساختار مناسب مورد توجه قرار گرفته است. ساختار گالوانیزه موجب افزایش دوام ساختمان شده و دارای عمر مفید بالایی می‌باشد.

این ساختار از انعطاف‌پذیری بالایی در طراحی برخوردار است و نیاز به تجهیزات زیادی ندارد. به دلیل سبک بودن آن و کاهش هزینه‌ها در طراحی و اجرای ویلای شیشه‌ای نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. فضای مفید داخلی ساختمان با این ساختار به شکل مطلوبی حفظ می‌شود و امکان نصب تاسیسات ساختمانی را با سهولت بیشتری فراهم می‌آورد.

استراکچر گالوانیزه CSF (بافت)

این ساختار به عنوان یک سازه فلزی شناخته می‌شود که از استانداردهای مناسبی برخوردار است. مقاومت بالا و شرایط مطلوب برای استفاده در مناطقی با بارش سنگین برف موجب کاربردی شدن این محصول گشته است. این ساختار از استانداردهای کیفی خوبی برخوردار است و در ساخت پروژه‌های مهم نیز قابل قبول می‌باشد.

استراکچر چوبی

طراحی استراکچر چوبی که توام با متریال شیشه برای ویلای پیش ساخته شیشه‌ای اجرا می‌شود احساسی از زیبایی و مدرنیته را به ذهن متبادر می‌سازد. این نوع استراکچر علاوه بر زیبایی در طرح‌های متنوع ارائه شده دارای کارایی مناسب خود نیز می‌باشد. ساختار چوبی به صورت مدرن با تکنولوژی‌های خاصی اجرا می‌شود و جلوه‌ای طبیعی‌تر را از محیط اطراف به نمایش می‌گذارد. ترکیب چوب و شیشه از دیرباز با زیبایی خاص خود همراه بوده و مقاوم سازی این بنا از موارد اصلی و مهم برای ارائه یک سازه مناسب قلمداد می‌گردد. انواع مختلفی از چوب برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند و فنداسیون ارائه شده با چوب به گونه‌ای طراحی می‌شود که در برابر لغزش و واژگونی پایداری مناسبی از خود نشان دهد.

امکانات رفاهی مهم در ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای

طراحی داخلی و خارجی ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که قابلیت استفاده از امکانات رفاهی را به بهترین شکل ممکن به اجرا بگذارد. این امکانات موجب راحتی ساکنان ویلا شده و آرامش و تفریح را توام با یکدیگر برای افراد فراهم می‌کنند. امکانات رفاهی در هر نقطه‌ای از ویلا قابل اجرا هستند و جنبه کاربردی مکان‌های مختلف را بهتر ارائه می‌کنند. این امکانات عبارتند از:

کابینت آشپزخانه در طرح‌های متنوع و کارایی مطلوب با پلتفرم توکار و مبله همراه با یک دستگاه اجاق گاز ,فر, هود و سینک مبله تا بهره‌وری در بهترین شکل ممکن افزایش پیدا کند.
کابین حمام و سرویس آلات بهداشتی با پلت فرم کورین تمام مبله انتخاب شده‌اند.

کورین متریالی است که دارای سختی به اندازه سنگ بوده و از انعطاف بالایی برخوردار است. اگرچه که این متریال دارای سختی بالایی است اما قابلیت اجرای هر طرح دلخواهی حتی طرح قوس‌دار را نیز دارا می‌باشد. یکی از ویژگی‌های متمایز کننده کورین به عنوان مصالحی که در حمام به کار می‌رود این است که هیچ نوع درزی برای نفوذ آب به داخل آن وجود ندارد.

دستگاه جکوزی از جمله امکانات رفاهی مناسب برای ویلای پیش ساخته شیشه‌ای است تا لذت بردن را از سکونت و استراحت در ویلا دو چندان کند.

شیرآلات بهداشتی شودر از جمله تجهیزاتی هستند که در ساخت ویلاهای شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع شیر‌آلات به گونه‌ای هماهنگ با سایر تجهیزات داخلی ساختمان انتخاب می‌شوند تا زیبایی آن چند برابر شود.

ست بهداشتی کامل که از ملزومات مهم در هر ویلایی می‌باشد. در مورد انواع ویلای شیشه‌ای با انواع استراکچر می‌توان از ست بهداشتی مناسبی که کاربری خوبی دارند استفاده کرد.

خلاصه

ویلاهای پیش ساخته شیشه‌ای سازه‌هایی با طراحی مدرن هستند که از ویژگی‌های مطلوبی برخوردار می‌باشند. این نوع سازه علاوه بر زیبایی از کارایی و مقاومت مناسبی نیز برخوردار است. از آنجایی که متریال اصلی برای ساخت این نوع ویلاها شیشه است باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که زیبایی و کاربرد را توام با یکدیگر فراهم کند. ویژگی‌های خاصی مانند روشنایی و شفافیت موجب شده که این نوع سازه در معماری مدرن جلب توجه کند و طرفداران زیادی با خود اختصاص دهد. مدرنیته توام با استحکام از جمله مشخصات ویلاهای شیشه‌ای است.

استفاده از سازه شیشه‌ای برای مناطقی که دارای چشم‌اندازهای زیبا و مناظر طبیعی هستند یک انتخاب ایده‌آل است. اجرای این سازه به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است و استراکچر مورد استفاده در آن نیز به گونه‌ای تعیین می‌شود که پاسخگوی نیاز مشتری باشد. پیکربندی این سازه مطابق با استانداردهای جهانی اجرا می‌شود و مدل‌های مختلفی از ساختمان‌های شیشه‌ای را می‌توان در مناطق مختلف اجرا کرد.

همه ملک می فروشند ما آینده

لینک اینسگرام و آپارات املاک ویلای من

پیام بگذارید